Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 28 gości.

Pikieta przed konsulatem RP w Kaliningradzie

W Kaliningradzie wyrażono poparcie dla polskich komunistów.
 
We wtorek, 28 listopada, kaliningradzcy komuniści zorganizowali pikietę przed Konsulatem Generalnym RP. Uczestnicy pikiety trzymali transparenty z napisami: „Ręce precz od polskich komunistów!”, „Nie dla represji politycznych w Polsce!”, „Zatrzymać proces przywódców Komunistycznej Partii Polski”, „Nie dotykać gazety Brzask!”. Kaliningradzka pikieta odbyła się w ramach akcji międzynarodowej: na całym świecie, gdzie są polskie ambasady i konsulaty, lewicowcy przyszli wyrazić swój protest przeciw temu, co się dzieje w Polsce.
 

 
Powodem akcji były prześladowania komunistów, prowadzone w kraju przekształconym w bastion ksenofobii i nacjonalizmu w Europie. Zgodnie z polskim prawodawstwem, ideologia i symbole komunistyczne są zrównywane z nazistowskimi. W kwietniu ubiegłego roku w Dąbrowie Górniczej, znaczącym ośrodku przemysłowym na południu Polski, odbył się proces czterech członków Komunistycznej Partii Polski, którzy poprzez gazetę „Brzask” oraz stronę internetową sprzeciwiali się rozbiórce pomników żołnierzy radzieckich, zmianom nazw ulic i rozpasaniu prawicowego radykalizmu. Za propagowanie idei komunistycznych, zostali skazani na grzywny, ograniczenia wolności i prace przymusowe. W tym roku sprawa została wznowiona i trwa do dziś. Teraz komunistom grozi pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.
 
Deputowany regionalnej Dumy z ramienia Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), Igor Riewin, który był obecny na pikiecie, w wywiadzie dla dziennikarzy dwóch stacji telewizyjnych wyraził podziw dla komunistów z sąsiedniego kraju, którzy w surowych warunkach zdołali odrodzić partię i dzielnie bronić swoich poglądów.
 
Komuniści z Kaliningradu będą uważnie śledzić los swoich polskich towarzyszy.

Społeczność

LENIN