Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Koreańczycy komentują sankcje: "Żadna siła nie powstrzyma armii i ludu KRLD"

korea.jpg

W piątek Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na KRLD kolejene sankcje w odpowiedzi na próby międzykontynentalnego pocisku balistycznego przeprowadzone 28 listopada. Tym razem restrykcje są wymierzone głównie w dostawy ropy naftowej i produktów pochodnych, mają też ograniczyć zatrudnianie północnokoreańskich pracowników poza granicami kraju.

W środowym wydaniu "Rodong Sinmun" ("Gazeta Pracy"), swoim oficjalnym organie, KC Partii Pracy Korei określił rezolucję jako "bezprawną" oraz "pogwałcenie jej [KRLD] suwerenności i akt wojny wymierzony w pokój i stabilność na Półwyspie Koreańskim i w regionie".

Gazeta wyjaśniła dalej, że celem programu nuklearno-balistycznego jest "obrona suwerenności i integralności terytorialnej kraju przed polityką szantażu atomowego i nuklearnymi groźbami amerykańskich imperialistów oraz zapewnienie pokojowego życia ludu i zagwarantowanie pokoju i bezpieczeństwa na Półwyspie Koreańskim i na świecie".

Organ KC PPK zapowiedział również "bezlitosny odwet" w wypadku agresji amerykańskiej, południowokoreańskiej lub japońskiej.

"Żadna siła nie powstrzyma armii i ludu KRLD przed dokonywaniem kolejnych dynamicznych postępów na drodze ku budowie narodowego arsenału nuklearnego" - czytamy w artykule.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN - rocznica