Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Warszawa: OPZZ chce obniżki cen biletów komunikacji miejskiej

ZTM

Przewodniczący Rady OPZZ m.st. Warszawy i powiatu warszawskiego zachodniego, Piotr Szumlewicz, zaproponował radykalną obniżkę cen biletów na komunikację miejską dla osób dojeżdżających do pracy z miejscowości podwarszawskich.

Trudno pojąć, dlaczego ceny biletów miesięcznych i kwartalnych dla obydwu stref mają być radykalnie wyższe niż dla jednej strefy – wyjaśnił Szumlewicz, który chce zrównać ceny biletów na tzw. pierwszą strefę z tymi, które obejmowałyby strefie pierwszą i drugą.

W ubiegłym roku władze miasta nieznacznie obniżyły ceny biletów dla obydwu stref. Argumentowali wtedy, że ZTM nie poniesie strat, gdyż więcej osób będzie korzystać z transportu publicznego. Propozycja warszawskich struktur OPZZ to kolejny krok w tym kierunku. Rozwój niedrogiego, powszechnie dostępnego transportu publicznego to ważna, pożądana społecznie inwestycja, która zwróci się z nadwyżką. Nasz pomysł przesłaliśmy do oddziałów warszawskich największych partii. Liczymy na przychylny odzew – oświadczył związkowiec.

Społeczność

USRR