Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

22.01.2018 - pikieta przeciwko inwazji Turcji na Rożawę. Biji biji YPG! Erdogan terrorysta!

20180122_2.png

Przez ostatnie lata siły lewicy - milicje YPG i YPJ zdobyły kontrolę nad znaczną częścią północnej Syrii, nad obszarem syryjskiego Kurdystanu. Na obszarze kontrolowanym przez YPG i YPJ będące zbrojnym ramieniem partii PYD - powiązanej z lewicowo-narodowowyzwoleńczą PKK wprowadzono system demokracji bezpośredniej, skolektywizowano rolnictwo i wprowadzono równouprawnienie kobiet.
 
Nacjonalistyczno-islamistyczny reżim Recipa Tayipa Erdogana panujący w NATO-wskiej Turcji nie zgadza się na istnienie niezależnej, lewicowej Demokratycznej Konfederacji Północnej Syrii w Rożawie i zrzuca bomby na miasto Afrin
 
Siły, które jeszcze niedawno walczyły dla Daesh (Państwa Islamskiego), teraz nazywają się umiarkowanymi rebeliantami, tylko po to, aby skuteczniej służyć interesom imperializmu tureckiego. Po obu stronach granicy trwa walka ludu o wolność, walka ludu tureckiego i ludu kurdyjskiego, przeciwko tyranii Erdogana. Rząd Erdogana prześladuje również Turków, nie godzących się
 
Za samo pisanie w gazetach o prawach ludności kurdyjskiej można iść do więzienia w Turcji za rzekome wspieranie terroryzmu. Członkowie HDP i Tureckiej Partii Komunistycznej i wielu innych organizacji trafiają do więzień za sprzeciwianie się autorytarnej dyktaturze, która jednocześnie należy do NATO. Polski rząd utrzymuje z nią sojusz ! Nie może być zgody na wspieranie tureckiego imperializmu! Nie może być zgody na udział wojsk NATO we wspieraniu Państwa Islamskiego, pod inną etykietką, tak zwanych umiarkowanych, syryjskich, "demokratycznych" rebeliantów. Nie może być zgody na śmierć ludności cywilnej i walkę wytoczoną przez reżim Erdogana ludowi kurdyjskiemu i tureckiej opozycji!- mówił Piotr Ciszewski z kampanii Historia Czerwona i Czarno-Czerwona.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przedstawiciel mniejszości kurdyjskiej nazwał islamistów walczących po stronie . Stwierdził, że walka wyzwoleńcza Kurdów z YPG i YPJ (lewicowe milicje w syryjskim Kurdystanie - Rożawie) jest walką o wolność naszą i Waszą.
Przedstawiciel anarchistów skrytykował hipokryzję imperializmów - tureckiego i rosyjskiego, które wykorzyst, a także hipokryzję Stanów Zjednoczonych., które po uzbrojeniu YPG i YPJ i rzekomym uważaniu Kurdów za swoich sojuszników dały pozwolenie na bombardowania ludności cywilnej. Same tylko sobotnie bombardowania, jak podaje BBC, powołując się na informację YPG doprowadziły do śmierci trzech bojowników milicji, sześciu cywilów i raniły 13 osób.
 
Przedstawiciel Pracowniczej Demokracji obwinił imperializmy - amerykański, turecki i rosyjski o pasożytowanie na walce wyzwoleńczej Kurdów i obwinił reżim syryjskiego prezydenta Baszara al-Assada za powstanie Państwa Islamskiego.
 
W pikiecie uczestniczyło około 100 osób, w tym działacze lewicowych organizacji takich jak partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Inicjatywa Pracownicza, a także reprezentanci mniejszości kurdyjskiej i działacze anarchistyczni. Demonstranci trzymali czerwone sztandary, a także flagi Partii Pracyjących Kurdystanu i YPG.

 
Facebookowy profil kurdystan.info - strona poświęcona walce wyzwoleńczej kurdyjskiej lewicy
https://pl-pl.facebook.com/kurdystan.info/

Film z demonstracji:

See video

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666