Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Poznań: "Związkowcy" z "Solidarności" atakują związkowców z IP

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

Jak donosi Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" w Volkswagen Poznań sp. z o.o. wniosła do sądu oskarżenie o pomówienie przeciwko Przemysławowi Koterwie i Andrzejowi Sobokowi, którzy należą do Komisji Międzyzakładowej OZZIP przy Volkswagen Poznań. 11 stycznia pozew oddalono.

Jeden z oskarżonych, Andrzej Sobok (współzałożyciel Komisji Międzyzakładowej OZZIP przy Volkswagen Poznań) został zwolniony w sierpniu ub. roku za opublikowanie na Facebooku wpisów krytykujących politykę koncernu i „Solidarność”.

IP dopatruje się w pozwie zemsty ze strony przewodniczącego zakładowej „Solidarności” – Piotra Olbrysia, który w sierpniu nie stanął w obronie zwolnionych pracowników. W gazecie „Echa Solidarności” szef komisji miał stwierdzić, że oskarżenia o zdradę interesu pracowniczego są dla niego „prawdziwym wyróżnieniem”.

"Oskarżanie w sądach poszczególnych pracowników jest bowiem strategią typową dla biznesu a nie dla związków zawodowych. Dzięki podobnym działaniom Solidarność utrwala stan, w którym pracownik nie ma prawa odezwać się słowem w obliczu wzmożonej presji ze strony swojego szefa. W konsekwencji Solidarność dążąc do zamknięcia nam ust, uderza również we wszystkich pracowników Volkswagena, w tym zrzeszonych w jej własnych strukturach. (...) W kilkunastoletniej historii Inicjatywy Pracowniczej związek nasz nigdy nie oskarżał w sądzie innego związku zawodowego bądź szeregowych pracowników. Działania takie uważamy za haniebne i przywodzące na myśl politykę najgorszych związków zawodowych całkowicie podporządkowanych interesom pracodawców. IP nie jest atrapą związku zawodowego, który działa w interesie zarządu Volkswagena. Nie zamykamy ust pracownikom w sądach ani w halach produkcyjnych" - stwierdza w oświadczeniu IP.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia