Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Polscy pracownicy ArcelorMittal wymusili podwyżki

Przemysł

Pracownicy ArcelorMittal Poland wywalczyli wyższy udział w wypracowywanych zyskach.

Negocjacje pomiędzy związkowcami, a polskim kierownictwem indyjskiego koncernu zakończyły się w czwartek. Zarząd zgodził się na podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych i kilku rodzajów nagród oraz dodatków.

Pracownicy uzyskają średnio 200 PLN brutto miesięcznie - płaca zasadnicza wzrośnie o 120 PLN brutto, na resztę kwoty składają się: dodatek motywacyjny, dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych, dodatek za pracę w porze nocnej, składki odprowadzane przez pracodawcę na pracowniczy fundusz emerytalny oraz odprawy emerytalne.

Stalowy gigant stosuje politykę uznaniowych podwyżek, które w przeliczeniu na jednego pracownika w 2018 roku wyniosą 30 PLN miesięcznie. Jeżeli w danym kwartale osiągnięty zostanie zakładany wskaźnik EBITDA, każdy pracownik dostanie dodatkowo 100 PLN. Możliwe będzie także podwyższenie tej kwoty, Jeżeli wyniki finansowe będą lepsze, niż planował pracodawca, dodatki mogą być jeszcze wyższe - maksymalnie do 420 PLN.

Zysk netto ArcelorMittal Poland w 2017 . wyniósł 4,6 mld USD (dla porównanie w 2016 r. wyniósł on 1,8 mld USD). Koncern zatrudnia w Polsce ponad 10 tys. osób.

Społeczność

rot front