Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Państwo Islamskie rekrutuje kobiety i chce je posłać na front

isis.jpg

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie (ISIS), choć wyparta ze swoich głównych bastionów w Syrii i Iraku, wciąż walczy i chce rekrutować nowych bojowników. Tym razem płci żeńskiej. Opublikowany na początku lutego film propagandowy, w angielskiej i arabskiej wersji językowej, ukazuje kobiety w burkach, przywożone na front samochodem z oznaczeniami ISIS. Później jedna z nich walczy z bronią w ręku u boku wojowników-mężczyzn w Syrii.
 
Lektor tymczasem mówi o odwadze bojowników walczących „w odpowiedzi na wezwanie dżihadu”, jak również kobiet w szeregach Państwa Islamskiego „szukających zemsty za swoją religię i przybywających dla honoru swych sióstr uwięzionych przez odstępczych Kurdów”. Film zachęca przedstawicielki płci żeńskiej, aby, wstąpiwszy do ISIS, rozpoczęły „walkę o pomszczenie czystych kobiet”, co ma być „kampanią, która rozpoczyna nową erę podboju”.
 
Jest to zmiana podejścia Państwa Islamskiego do kobiet, które wedle ideologii tejże organizacji miały jak dotąd jedynie wspierać mężów-bojowników oraz wychowywać dzieci na „młode wilki kalifatu”. Świadczy to najprawdopodobniej o tym, że Państwo Islamskie, które poniosło klęskę militarną w Syrii i Iraku, ma coraz większy problem ze zwerbowaniem nowych wojowników, a że wciąż nie zrezygnowało z walki zbrojnej, szuka wsparcia wszędzie, gdzie się da, również wśród przedstawicielek płci żeńskiej, wcześniej mocno dyskryminowanych.
 
Co ciekawe, pojedyncze doniesienia o bojowniczkach ISIS, głównie snajperkach i kobietach dokonujących zamachów samobójczych, pojawiały się już podczas bitew w Mosulu i Dajr az-Zaur. Film propagandowy organizacji zdaje się potwierdzać ich istnienie.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse