Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Szaleństwo prawicowych oszołomów - chcą zdelegalizować Razem za "komunizm"!

MP-logo-03.png

Jak podał wczoraj dziennik "Rzeczpospolita", działacze dwóch prawicowych organizacji młodzieżowych - Młodej Prawicy i Stowarzyszenia KoLiber złożyli w styczniu br. wniosek do prokuratury o delegalzację partii Razem.
 
Młoda Prawica to była młodzieżówka Polski Razem, istniejącej w latach 2013-2017 konserwatywnej partii politycznej obecnego ministra edukacji Jarosława Gowina.
 
Jak stwierdził zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand:
 
"Nadmieniam, że w piśmie z dnia 23 stycznia 2018 r. pochodzącym od Stowarzyszenia Koliber i Stowarzyszenia Młoda Prawica, organizacje te domagały się ponadto podjęcia działań w celu skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności celów i działalności partii politycznej Partia Razem. W tym zakresie prowadzone są obecnie czynności w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Krajowej" - przekazał prokurator Hernand w piśmie do posła PiS Roberta Warwasa

Jak komentuje sprawę Marcelina Zawisza z "Razem"
 
Nie obawiam się delegalizacji. Sprawdzanie, czy nie odwołujemy się do ideologii totalitarnych, jest absurdalne i wygląda na polityczną gierkę, która ma na celu odsunięcie uwagi od spraw, które podnosimy: niskich zarobków kobiet w Polsce, zbyt długiej pracy Polek i Polaków, a także - a może przede wszystkim - od krytyki rządu PiS - powiedziała członkini Partii Razem

Antykomunizm Razem - przypomnijmy, że Zawisza na początku tego roku przyznała że "komunizm jest równie zbrodniczy jak faszyzm". Solidarność z rządem i prawicą w kwestiach antykomunizmu nie pomaga jednak Razem w zdobywaniu uznania rządu czy prawicy.
 
Idiotyzm "Razemitów" prowadzi ich tylko na samo dno sondaży politycznych i doprowadza do sytuacji że już nie tylko rzeczywiści komuniści z KPP są ścigani z paragrafu politycznego, ale także antykomunistyczni fioletowi socjaldemokraci z Razem. Właśnie tego typu praktyki, ograniczające demokratyczne prawa do wolności słowa, a nie przepychanki o stołki w sądach i trybunałach, świadczą o zagrożeniu demokracji w Polsce. Wraz z narastającym kultem reakcyjnych band świadczy to o postępjącej faszyzacji państwa.
 
Szkoda, że partia "Razem" zamiast walczyć z "widmem komunizmu" nie walczy z realnym widmem autorytaryzmu i faszyzmu, które jak widać,  zaczyna jej powoli zagrażać. I to dużo bardzej niż rzekomi "totalitarni komuniści". Jedyna kara na którą zasługuje "Razem", to kara za mówienie kłamstw że "komunizm jest rownie zbrodniczy jak faszyzm".
 
Nasz tekst z lutego 2018 roku na temat antykomunizmu partii Razem

Społeczność

Lenin001