Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 86 gości.

ZNP żąda dymisji Zalewskiej

znp.jpeg

"Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął jednogłośnie uchwałę o wystąpieniu do pana premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o odwołanie Anny Zalewskiej z funkcji ministra edukacji narodowej" - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej we wtorek po posiedzeniu zarządu głównego związku.

Do kancelarii premiera przekazano już pismo z 10 agrumentami za dymisją szefowej MEN. Na miejscu pierwszym znalazło się: "Wdrożenie, wbrew opinii ekspertów i większości opinii publicznej, nieprzemyślanej, źle przygotowanej i niezwykle kosztownej reformy ustrojowej i programowej polskiej szkoły", na drugim: "zniszczenie 18-letniego dorobku gimnazjów poprzez ich stopniową likwidację", na trzecim: "spowodowanie chaosu organizacyjnego i kadrowego w szkołach".

Minister oskarżona jest również o: "pozorowanie dialogu oraz posługiwania się nieprawdą i manipulacją", "składanie deklaracji bez pokrycia, między innymi w zakresie przywrócenia pragmatyki nauczycielskiej pracownikom domów dziecka i pogotowi opiekuńczych oraz przywrócenia uprawnień nauczycielskich w zakresie przechodzenia na emeryturę bez względu na wiek".

Wśród zarzutów ZNP wymienia także m.in. likwidację niektórych dodatków i uprawnień socjalnych, ograniczenie dostępu do urlopów zdrowotnych, wydłużenie ścieżki awansu zawodowego i wprowadzenie oceny pracy nauczycieli oraz dalszą pauperyzację środowiska pracowników oświaty.

Społeczność

future2