Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 25 gości.

Bez zmian w Kodeksie Pracy w tej kadencji Sejmu

Kodeks pracy

W połowie marca zakończyła pracę Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy, która opracowała propozycje zmian Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy. Proponowane zmiany obejmowałyby m.in. przydzielenie każdemu pracownikowi, niezależnie od stażu pracy, 26 dni urlopu oraz rozwiązania, które mają zapobiegać wypychaniu pracowników na samozatrudnienie.

Nie są to jednak cele priorytetowe, co wyjaśnił w Polskim Radiu Katowice wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

"Zobowiązaliśmy się, że w ciągu miesiąca od przekazania projektu do naszego ministerstwa minister Elżbieta Rafalska podejmie decyzje, co dalej z tymi kodeksami. Ale już dziś mogę powiedzieć, że w tej kadencji Sejmu nie ma możliwości, żebyśmy ten cały nowy projekt kodeksu pracy, jednego i drugiego, przyjęli. Po prostu jest za mało czasu do końca kadencji, żeby odbyć poważną, merytoryczną debatę nad wszystkimi propozycjami. Będziemy starali się te rzeczy, które jesteśmy w stanie jeszcze w tej kadencji przy obopólnej zgodzie partnerów społecznych, przeprowadzić. A resztę już w następnej kadencji" - stwierdził wiceminister.

Społeczność

UPA