Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 3 użytkowników i 19 gości.

Demokrata Juncker uznaje niezaprzeczalne zasługi Karola Marksa. Brunatna hołota z PiS-u znowu fałszuje historię

Jean-Claude Juncker

Jean Claude-Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, wygłosił wczoraj w niemieckim Trewirze przemówienie z okazji przypadającej dziś 200. roczncy urodzin Karola Marksa. Juncker nazwał Marksa "przewidującym filozofem, którego idee zmieniły świat".
 
 
Przemówienie zostało wygłoszone z okazji uroczystości zorganizowanej przez Malu Dreyer, niemiecką polityk SPD, premier Nadreni-Palatynatu, kraju związkowego w którym znajduje się Trewir, miejsce urodzenia Marksa.
 
 
Fakt ten spokał się z oburzeniem młodych polityków prawicy. Jak podaje portal dziennik.pl, młodzi przedstawiciele Europejskich Konserwatystów i Reformatorów stwierdzili, że
 
Zawstydzający jest fakt, że jeden z czołowych przedstawicieli UE propaguje postać, której teorie ekonomiczne okazały się być zabójcze dla jakiejkolwiek funkcjonującej gospodarki w dowolnym zakątku globu i sprawiły, że duża część narodów, będących obecnie członkami Unii Europejskiej, zmuszona była żyć w nędzy i warunkach moralnego rozkładu.

Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy to frakcja parlamentarna tworzona przez PiS i brytyjskich torysów.
 
Polityka fałszowania historii, kłamstwa, bezprawia stosowna przez PiS celem budowy w Polsce systemu totalitarnego znajduje swoje odzwierciedlenie także w tym oświadczeniu. Państwa bloku wschodniego nie dość, że nie "zmuszały narody do życia w nędzy i moralnym rozkładzie", to jeszcze eliminowały nędzę i wykluczenie społeczne poprzez politykę pełnego zatrudnienia, bezpłatnej edukacji i służby zdrowie, w związku z czym zostały wyeiliminowane takie problemy społeczne jak bezdomność, powszechna we wszystkich krajach kapitalistycznych.
 
Słowa oświadczenia młodych prawicowców, podobnie jak ostatnia rewizja w mieszkaniu właściciela domeny 1917.net.pl pokazują o coraz większej pogardzie dla prawdy i praworządności u przedstawicieli partii rządzącej.

Społeczność

Sierp i młot