Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 31 gości.

Makkartyzm po polsku, czyli kolejne represje wobec lewicy

amerykański Brudziński.jpg

Po działaczach KPP i naszym portalu na celowniku antykomunistów znalazło się środowisko akademickie. Jak podaje portal strajk.eu wczoraj na teren ośrodka wypoczynkowego Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie, gdzie odbywała się konferencja naukowa na temat Karola Marksa weszli funkcjonariusze policji.
 
Policjanci jako uzasadnienie swoich działań podali to, że  rozkazano im sprawdzić czy wydarzenie nie jest związane z „działalnością antynarodową” w rozumieniu ustawy o IPN, lub czy nie spełnia znamion propagowania totalitarnych praktyk zgodnie z zapisem w konstytucji. Policjanci sfotografowali również egzemplarze czasopisma naukowego prezentowanego podczas konferencj, a także zadawali pytania związane z samą konferencją. Ponadto policjanci wylegitymowali i spisali dane jednego z organizatorów konferencj , profesora Jerzego Kochana, pracownika naukowego Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim.
 
Tej akcji policji nie można odebrać inaczej jak kolejnego przykładu nękania i represji prowadzonych przez obecny reżim wobec lewicowej opozycji. Wcześniej, w poniedziałek 7 maja zamknięte zostały profile facebookowe Brzasku, Komunistycznej Partii Polski i Komunistycznej Partii Polski Gdańsk.

Społeczność

UPA