Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Wspólna deklaracja UE-NATO: Unia płaszczy się przed Jankesami i podżega do wojny

NATO

Sekretarz generalny NATO i szefowie unijnych instytucji podpisali we wtorek wspólną deklarację w sprawie bezpieczeństwa europejskiego.

"Podpisaliśmy właśnie deklarację, która przenosi współpracę pomiędzy UE i NATO na kolejny poziom. Cel jest prosty: chcemy chronić europejskich obywateli za pomocą wszelkich możliwych środków i nie ma ku temu lepszego partnera niż NATO" - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

"Wymieniamy się w czasie rzeczywistym ostrzeniami w sprawie ataków hybrydowych, uczestniczymy we wzajemnych ćwiczeniach i pracujemy razem nad odpowiedzią na kryzys migracyjny i uchodźczy. Nowa deklaracja demonstruje naszą decyzję o poszerzeniu i pogłębieniu naszej współpracy" - wskazał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Szanowny Panie Prezydencie, Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika niż Europa. Dziś Europejczycy wydają na obronność o wiele więcej niż Rosja i tyle co Chiny. Sądzę, że nie może Pan mieć wątpliwości Panie Prezydencie, że to jest inwestycja we wspólną europejską i amerykańską obronność i bezpieczeństwo, czego nie można z pewnością powiedzieć o wydatkach Rosji czy Chin" - zwrócił się Tusk do prezydenta USA Donalda Trumpa, płaszcząc się i wskazując w kogo wymierzone jest to porozumienie.

"Europejscy żołnierze walczą ramię w ramię z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie. 870 odważnych europejskich mężczyzn i kobiet poświęciło swoje życie, w tym 40 żołnierzy z mojej ojczyzny, Polski" - przypominał Tusk, wyrażając gotowość do poświęcenia kolejnych żyć i zrójnowania kolejnych krajów w interesie jankeskiego imperializmu.

Szef KE Jean-Claude Juncker przypominał, że Komisja w swojej propozycji wieloletniego budżetu unijnego zaproponowała 22-krotne zwiększenie wydatków na obronę do 27,5 mld euro na lata 2021-2027. "W ten sposób Europejski Fundusz Obronny i Fundusz Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostaną wyposażone w środki niezbędne byśmy mogli się chronić przed zagrożeniami i inwestować w strategiczne badania i zdolności obronne" - zaznaczył.

Społeczność

Ochotnik