Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Główna Inspekcja Pracy skontroluje centra Amazona

Amazon

Elżbieta Rafalska zwróciła się z prośbą do Głównego Inspektora Pracy o przeprowadzenie kontroli w polskich centrach logistycznych Amazona.

"W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi sytuacji pracowników zatrudnianych w centrach logistycznych Amazon znajdujących się w Polsce, w których wskazuje się na występowanie zjawiska nieprzestrzegania przepisów prawa pracy oraz przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, w następstwie czego może wystąpić zjawisko narażania zdrowia tych pracowników, zwracam się z prośbą o podjęcie działań kontrolnych w centrach logistycznych firmy Amazon działających w Polsce" – czytamy w piśmie minister pracy i polityki społecznej do GIP.

Normalizacji warunków pracy domagają się związkowcy. "Nie jesteśmy roszczeniowi. Naszymi działaniami zaledwie spowalniamy niebotycznie wzrastające normy. Przeczytałam właśnie, że Jeff Bezos ma szansę stać się najbogatszym człowiekiem w historii świata. My mamy za to cięcia i rygorystyczne regulaminy, a rzadkie podwyżki ledwo rekompensują inflację. Organizmy starszych pracowników nie wytrzymują tempa pracy" – wyjaśniała Magda Malinowska, działaczka Inicjatywy Pracowniczej w Amazonie.

Decyzja MPiPS ogłoszona została tydzień po globalnym strajku pracowników firmy Amazon - strajkowano i protestowano m.in. w USA, Niemczech, Hiszpanii i w Polsce.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev