Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

KRLD zwraca szczątki amerykańskich żołnierzy

Kim Dzong Un

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Korea Północna przekazała USA szczątki amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej - poinformował Biały Dom. Samolot wojskowy amerykańskiej armii przetransportował je z KRLD do bazy w Korei Południowej.Chodzi o szczątki 55 żołnierzy.

 
Przeniesienie szczątków było jednym z postanowień czerwcowego szczytu w Singapurze między  Donaldem Trumpam a Kim Dzong Unem.
Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee przekazała, że jest to "pierwszy ważny krok, by wznowić przenoszenie szczątków z Korei Płn.(...)".
 Donald Trump nie krył wdzięczności
"Szczątki amerykańskich wojskowych wkrótce opuszczą Koreę Północną i zmierzą do USA! Po wielu latach, to będzie wielki moment dla wielu rodzin. Dziękuje Kim Dzong Unowi" - jak napisał na Twitterze.
Dziś, 27 lipca obchodzimy 65. rocznicę podpisania zawieszenia broni w wojnie koreańskiej. Rozejm z 1953 roku zakończył działania zbrojne podczas wojny w Korei, ale traktat pokojowy nie został podpisany do dziś. Znaczące ocieplenie stosunków między KRLD a Republiką Korei i USA w ostatnim roku spowodowało, że pojawiły się spekulacje o możliwym zakończeniu tego konfliktu. Do podpisania traktatu pokojowego jednak nie doszło.
 

Społeczność

BLOOD