Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Mielec, Tarnobrzeg, Rzeszów: Prokuratorskie represje za zwolnienia lekarskie

paragraf.jpg

Dyrektorzy szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu i Rzeszowie złożyli donosy na pielęgniarki za masowe zwolnienia L4. Kilka dni temu śledztwa trafiły już do prokuratur okręgowych.

Leszek Kwaśniewski, dyrektor szpitala w Mielcu, skierował do prokuratury pismo z obawą, że jego pracownice wyłudzają zwolnienia i działają na szkodę szpitala.

"Wydaje się, iż zawiadomienie to miało wywołać strach i presję głównie na pracownikach, a szczególnie na pielęgniarkach zatrudnionych w szpitalu, tak by wróciły do pracy, nie zważając na stan swojego zdrowia, przy czym żadne zagrożenie w zakresie narażenia pacjentów na utratę życia i zdrowia ze strony osób przebywających na zwolnieniach lekarskich nie istniało i nie istnieje. Dyrektor nie miał również żadnych podstaw, by twierdzić, że zwolnienia lekarskie zostały wyłudzone." – napisały członkinie ZZPiP w odwetowym piśmie skierowanym do prokuratury, w którym zarzucają dyrektorowi wprowadzenie organów ścigania w błąd.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, która prowadzi śledztwa dotyczące zwolnień w tym mieście oraz w Mielcu, oświadczyła: "Śledztwo obejmuje ponad 500 osób. Listy osób przebywających na zwolnieniach dostarczają nam dyrektorzy. Ponieważ pracownicy szpitali brali kilkakrotnie zwolnienia, wiele nazwisk się powtarza. Gromadzimy dokumentację, trwają przesłuchania".

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna