Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Kielce: Kierownictwo SHL ustępuje wobec groźby strajku

Strajk

Kieleccy pracownicy firmy SHL Production, którzy miesiącami walczyli o podwyższenie pensji i poprawę warunków pracy, wymusili na pracodawcy ustępstwa po tym, jak zagrozili strajkiem. Po czterogodzinnych negocjacjach obie strony podpisały porozumienie.

"Na mocy tego porozumienia wszyscy pracownicy zatrudnieni na dzień 31 grudnia 2017 roku od sierpnia otrzymają podwyżkę w kwocie 250 złotych brutto. Również wszyscy pracownicy spółki otrzymają nagrodę w kwocie 500 złotych, wypłacaną na święta Wielkanocne. To będzie bonus zapisany w zakładowym układzie zbiorowym pracy, więc będzie on zawsze wypłacany" – powiedział Grzegorz Pietrzykowski, przewodniczący zakładowej "Solidarności". "Pracodawca zobowiązał się też do 31 października przedstawić plan poprawy warunków pracy, m.in. remontów części sanitarnych" – dodał.

Pracownicy skarżyli się na skandaliczne warunki i liczne naruszenia bezpieczeństwa, m.in. na niewentylowane hale produkcyjne.

Związkowcy domagali się również zwiększenia płac o 400 zł brutto, wskazując na znacznie wyższe stawki u konkurencji .i wynikające z tego masowe odchodzenie robotników z pracy. "W tym roku miesięcznie odchodziło z naszego zakładu średnio 10 osób" – powiedział Pietrzykowski.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front