Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 5 gości.

Wielka Brytania: Oszczercza kampania przeciwko Corbynowi

Corbyn.jpg

Brytyjski szef MSW Sajid Javid domaga się dymisji lidera Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna ze stanowiska po tym, jak media opisały jego wizytę na palestyńskim cmentarzu w Tunisie.

W sobotę "Daily Mail" opublikował zrobione w roku 2014 zdjęcia, przedstawiające Corbyna na cmentarzu w Tunezji. Gazeta twierdziła, że podczas swojej wizyty Corbyn złożył wieniec przed pomnikiem poświęconym pamięci trzech członków Czarnego Września odpowiedzialnych za atak na wioskę olimpijską w Monachium w 1972 roku.

Partia Pracy odpowiedziała na oszczerstwa tłumacząc, że jej przywódca oddał hołd ofiarom izraelskiego nalotu na siedzibę Organizacji Wyzwolenia Palestyny w Tunisie w październiku 1985 roku, w którym zginęły 74 osoby. Laburzyści zwrócili uwagę, że w wizycie, którą zorganizowały władze Tunezji, brali również udział parlamentarzyści Partii Konserwatywnej i Liberalnych Demokratów.

Oszczerstwa "Daily Mail" kolejny element ciągnącej się od miesięcy kampanii przeciwko Corbynowi i jego najbliższym współpracownikom, których oskarża się o "antysemityzm" ze względu na poparcie dla sprawy palestyńskiej i krytykę Izraela.

Społeczność

front