Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 143 gości.

Obóz antykapitalistyczny w Czechach 16-19.08.2018 - relacja

che_ksm.jpg

W dniach 16-19 sierpnia 2018 reprezentacja kolektywu redakcyjnego "Władzy Rad" wzięła udział w obozie antykapitalistycznym w Czechach organizowanym przez Lewą Perspektywę. W wydarzeniu uczestniczyło łącznie kilkadziesiąt osób, głównie członkowie Komunistycznego Związku Młodzieży (KSM), ale byli też reprezentanci organizatorów, członkowie uznanej przez KSM za oportunistyczną dorosłej KSCM, trockiści-grantowcy z Marksistowskiej Alternatywy jak też europoseł Jaromir Kohlicek i czescy zwolennicy idei Juche.
 
Podczas obozu miało miejsce sporo interesujących wykładów i debat. Prezentacje obejmowały takie tematy jak problem mieszkalnictwa w Republice Czeskiej, kwestia narodowa w międzywojennej Czechosłowacji, historia Serbów Łużyckich. Odbył się również pokaz zdjęć z Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
Delegacja "Władzy Rad" zaprezentowała bieżącą sytuację lewicy w Polsce. Nasi towarzysze powiedzieli o antykomunistcznych represjach i o konieczności budowy rewolucyjnej partii robotniczej.
 
Dziękujemy czeskim towarzyszom za gościnność i liczymy za owocną współpracę polityczną w przyszłości, w imię proletariackiego internacjonalizmu
 

 
 
 
 

Poniżej linki do najważniejszych czeskich organizacji:
KSM

Leva Perspektiva

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Sierp i młot