Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Połowa Polaków chce dymisji premiera-bankiera

Morawiecki bankster

Rzeczpospolita” opublikowała wyniki sondażu zleconego ośrodkowi SW Research. Na pytanie: „Czy premier Mateusz Morawiecki powinien podać się do dymisji po opublikowaniu nagrań z afery podsłuchowej?”, 48,8% ankietowanych odparła twierdząco. Przeciwnego zdania było 27% respondentów.

Za dymisją premiera opowiadają się częściej mężczyźni (51%) niż kobiety. Największą grupą wiekową chcącą dymisji Morawieckiego są osoby powyżej 50 lat (58%).

Wypowiedzi Morawieckiego nagrane w restauracji „Sowa i Przyjaciele” pochodzą z czasów, gdy był on prezesem banku BZ WBK i doradcą rządu PO. W nagraniach bankier mówił m.in. „Mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy jak się ten nowy nazywa… Hollande i tak dalej. Że oni w takim świecie, jak dzisiaj są, gdzie przez pięćdziesiąt lat ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo kurwa i edukacja za darmo, oni tą krzywą, która wiesz tak szła co do oczekiwań, oni muszą ją odkręcić, nie. I takie rzeczy się dzieją. […] To co robi Merkelowa… Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa czyli oczekiwaniach. Management of expectations. Jak ludzie ci zapierdalać za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała ”. Nagrania ujawniły też, jak kapitał zapewnia sobie lojalność polityków, np. w rozmowie telefonicznej obiecywał pieniądze WBK dla syna posła PiS Ryszarda Czarneckiego.

Społeczność

Ochotnik