Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 192 gości.

PE: Tuczyć kapitalistów, militaryzując kontynent

war.jpg

Wg Biura PE w Polsce projekt rozporządzenia o utworzeniu Europejskiego Funduszu Obronnego (European Defence Fund - EDF) wpłynął do PE w połowie roku.
 
Projekt przewiduje, że wysokość funduszu w latach 2021-2027 wyniesie 13 miliardów euro. Środki mają być przeznaczone na wspólne projekty badań w dziedzinie obronności oraz prace nad nowymi technologiami obronnymi. Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski został posłem-sprawozdawcą projektu. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Krasnodębski stwierdził, że celem EDF jest „wzmocnienie strategicznej autonomii UE”, a także europejskich kapitalistów, poprzez zmniejszenie zależności państw członkowskich od importu technologii zbrojeniowych spoza UE.
 
Zależy mi na tym, żeby polska opinia publiczna, (ale) też polski przemysł obrony rozumiał, że tego rodzaju fundusz jest jakąś szansą” – wyjaśnił europoseł. Podkreślił, że „trzeba dbać” o to, aby jak najwięcej przedsiębiorstw z polskiego sektora zbrojeniowego mogło korzystać ze środków EDF, tzn. aby jak najwięcej podżegaczy wojennych mogło utuczyć się na koszt unijnego podatnika.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna