Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Nie będzie Marszu Niepodległości 2018! Hanna Gronkiewicz-Waltz umizguje się do lewicy na koniec kadencji

Marsz Niepodleglosci 11 listopada 2017 rasistowskie hasla

W dniu dzisiejszym nadal urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła decyzje o zakazaniu stowarzyszeniu "Marsz Niepodległości" organizacji dorocznego marszu z okazji Święta Niepodległości marszu 11 listopada.

Jak napisała na swoim Twitterze Warszawa dość już wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - stwierdziła prezydent stolicy. - Nie tak powinno wyglądać stulecie niepodległości, stąd moja decyzja o zakazie marszu .

W swojej decyzji powołała się na rezolucje Parlamentu Europejskiego z 25 pazdziernika 2018 w sprawie neofaszystowskiej przemocy

 W rezolucji, przegłosowanej głosami lewicy, można znaleźć listę wydarzeń świadczącą o narastającej fali skrajnie prawicowej przemocy, takich jak atak na Eleonorę Forenzę europosłankę Rifondazione Comunista we włoskim Bari 21 września 2018 , morderstwo gejowskiego aktywisty Zaka Kostopolusa tego samego dnia morderstwo europosłanki Jo Cox w czerwcu 2016 roku, marsz łotewskiego legionu Waffen-SS w Rydze, a także obecność hasła "Biała Europa" i symboli falangi na Marszu Niepodległości 11 listopada 2017 właśnie, a także pikieta narodowców w Katowicach, podczas której ustawiono zdjęcia europosłów na szubienicach.

Analogiczny zakaz został wydany wczoraj przez ustępującego prezydenta Wrocławia, Rafala Dutkiewicza. Tak zwany "Narodowy Marsz Niepodległości" we Wrocławiu nie odbędzie się.

 Jak widać atmosfera wyborów samorządowych powoduje, że działacze PO, która sama, rękami prezydenta Komorowskiego ustanowiła w 2011 r. "Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych" próbują na odchodne stroić się w piórka antyfaszyzmu.

Społeczność

che rebel