Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Rosja: Antykomunistyczne manipulacje wyborcze

ziuganow_afp_512.jpeg

W wyniku fałszerstw wyborczych wybory samorządowe w Kraju Nadmorskim wygrał wyznaczony przez Putina kandydat rządzącej partii Jedna Rosja.

Pierwsza tura, która odbyła się we wrześniu bieżącego roku, zakończyła się skandalem, gdy KPFR ogłosiła, że wygrał jej kandydat, Andriej Iszczenko, ale wybory zostały sfałszowane. Doszło do demonstracji ulicznych, a KPRF złożyła oficjalny protest, a Centralna Komisja Wyborcza uznała jej racje i zdecydowała o powtórzeniu wyborów. Jedną Rosję reprezentował p.o. gubernatora Olega Kożemiako, który wygrał, otrzymawszy 62% głosów.

Z wyścigu wyeliminowano jednak komunistę, Andrieja Iszczenko, którego komisja wyborcza nie dopuściła do kandydowania. Uznano, że część podpisów z poparciem miejscowych deputowanych jest nieważna, ponieważ podpisali się oni na dwóch listach poparcia dwóch różnych kandydatów. Za nieważne uznano jedynie podpisy pod kandydaturą Iszczenki.

Sekretarz generalny KPFR Gennadij Ziuganow (na zdjęciu) napisał na stronie partii: „Dla wszystkich jest jasne, że we wrześniu 2018 roku lud wybrał na swojego gubernatora A. Iszczenkę. Jednak decyzja wyborców została <>. I ludzie tego nie zapomną. Poza tym, nadmorskiej <> nie da się powtórzyć w całym kraju. (…) Nasz kraj pilnie potrzebuje zdrowych mechanizmów demokratycznych”.

Społeczność

Sierp i młot