Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 82 gości.

Gdańsk: Represje wobec działaczy lokatorskich

eksmisje.jpeg

Aktywiści, którzy 4 lutego blokowali w Gdańsku egzekucję komorniczą dwojga starszych ludzi z niepełnosprawnością, otrzymali wezwania do zapłaty grzywien po tysiąc złotych.

4 lutego w budynku przy ul. Szerokiej 22/23 w Gdańsku kilkanaścioro działaczy Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego Uniwersytetu Gdańskiego, kolektywu Zaraza oraz partii Razem próbowało zablokować czynności komornicze w mieszkaniu zlicytowanym razem z lokatorami. Nowemu właścicielowi towarzyszyło ponad 30 policjantów, którzy ostatecznie usunęli aktywistów.

Kilka dni po blokadzie część jej uczestników otrzymało wezwania do zapłacenia kar grzywny. Wg portalu Strajk.eu jednemu z aktywistów, działaczowi Razem Michałowi Nagielowi, za siedzenie na półpiętrze, blokowanie drogi do mieszkania i nie reagowanie na wezwania do odejścia komornik nałożyła na niego maksymalną karę przewidywaną przez art. 764 kc. – tysiąc złotych. Podobne pisma odebrali inni działacze.

Aktywiści zamierzają odwoływać się od otrzymanych wezwań.

"Gdańsk ma najdroższe małe mieszkania w całej Polsce, praktycznie nie ma znaczenia budownictwo komunalne. Bardzo długo czeka się na miejski przydział mieszkaniowy, jeżeli nie ma się szczęścia i nie odziedziczy mieszkania w spadku, trzeba je wynajmować za bardzo wysokie stawki na wolnym rynku. Złą sytuację potęguje fakt wynajmu dla celów turystycznych" – charakteryzuje sytuację mieszkaniową w mieście Judyta Król, przewodnicząca struktur PPS w Gdańsku.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2