Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Polska: Nowoczesna przeciwko wolnym niedzielom w handlu

Biedronka

Posłowie Nowoczesnej zapowiedzieli we wtorek złożenie w Sejmie projektu ustawy znoszącego ograniczenia handlu w niedziele.

Rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska wskazywała, że jak wynika z raportu przygotowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców po wprowadzeniu ograniczenia handlu w niedziele mogło upaść ponad 15 tys. małych sklepów.

"Szacuje się, że sprzedaż w ostatnich miesiącach najbardziej wzrosła w dyskontach, o 7-8% oraz na stacjach benzynowych - o 13-15%" - mówiła.

Poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz zapowiedział złożenie w Sejmie projektu ustawy znoszącej ograniczenie handlu w niedziele. Projekt zobowiązuje do zapewnienia pracownikom możliwości wypoczynku w przynajmniej dwie niedziele miesiąca.

Dane wskazane przez polityków Nowoczesnej wskazują, że wolne niedziele nie muszą oznaczać spadku sprzedaży oraz że - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nie zbankrutowały wielkiego kapitału handlowego. Okazuje się, że międzynarodowe koncerny są wystarczająco zasobne, aby przetrwać taką niedogodność. Bankructwa drobnych sklepikarzy, którzy mieli skorzystać na zakazie, pokazują, że kształtowanie polityki gospodarczej wokół małych przedsiębiorstw, które i tak muszą przegrać konkurencję z wielkim kapitałem, jest daremne.

Społeczność

UPA