Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Biedronka: Pracować nawet w razie alarmu bombowego!

Biedronka

W połowie lutego pracownicy Biedronki otrzymali polecenie, aby za wszelką cenę kontynuować handel, nawet w razie alarmu bombowego.

Biedronki są często nękane fałszywymi alarmami (nawet 200 w skali roku). W połowie lutego kierownicy placówek otrzymali SMS-y zabraniające im ewakuacji sklepów, nawet na polecenie policji.

Komunikat został przesłany SMS-em z dopiskiem <<taka jest decyzja zarządu>>. Do niektórych kierowników placówek dzwoniono z <<góry>> z poleceniem, że jeśli pojawi się w sklepie policja z nakazem ewakuacji, mają się najpierw skontaktować z kierownikami regionalnymi sieci w sprawie dalszego postępowania” – poinformował Piotr Adamczak, przewodniczący Solidarności w Biedronce.

Związkowcy donieśli do prokuratury o próbie popełnienia przestępstwa przez Jeronimo Martins Polska. Powiadomili również o o popełnieniu przestępstwa utrudniania i tłumienia krytyki prasowej. Po doniesieniach prasowych o SMS-ie zarząd wystosował do pracowników pismo.

Zasugerowano w nim, że udzielamy nieprawdziwych informacji. Zagrożono nam też procesami sądowymi” – powiedział AdamczakDziennikowi Gazecie Prawnej”.

Społeczność

Dobry kułak