Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

ZNP: Trwają referenda strajkowe

znp.jpeg

Od poniedziałku w szkołach i przedszkolach całej Polski trwają referenda strajkowe. Będą one trwały do 25 marca.

Strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia i trwać będzie do odwołania. Nauczyciele będą walczyć o podwyżkę w wysokości 1000 zł.

Pytanie referendalne brzmi: „Czy wobec niespełnienia żądania (…) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?

Wg ZNP w spór zbiorowy weszło 78% szkół w całej Polsce. W województwach łódzkim, lubelskim i śląskim odsetek placówek jest bliski 90%.

W mediach społecznościowych nauczyciele tworzą listy szkół, które podjęły już decyzję o strajku. Liczą one ponad sto pozycji, np. w Szkole Podstawowej w Michałowie (woj. podlaskie) – 90% za strajkiem, w Szkole Podstawowej nr 2 w Świnoujściu – 100% za strajkiem, w Liceum im. Żeromskiego w Częstochowie – 94%, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gdańsku – 98%, we Wrocławskim Zespole Szkół nr 20 – 93,9%.

Społeczność

Sierp i młot