Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Morawiecki obiecuje nie nacjonalizować OFE

Morawiecki bankster

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” na pytanie gazety, w jaki sposób mają się rozstrzygnąć losy Otwartych Funduszy Emerytalnych, premier Mateusz Morawiecki powiedział: „W przeciwieństwie do polityków Platformy Obywatelskiej nie chcemy zawłaszczać OFE. Pracujemy nad koncepcją, którą chcemy przedstawić w najbliższych miesiącach, dotyczącą przekazania Polakom aktywów zarządzanych przez OFE”.
 
Szef rządu dodał, że „25 proc. aktywów OFE, w tym aktywa ulokowane w zagranicznych akcjach i obligacjach, trafiłoby do Funduszu Rezerwy Demograficznej”. „Pozostałe 75 proc. trafiłoby na specjalne, prywatne konta emerytalne obywateli” – dodał.
 
Rzeczpospolita” odetchnęła z wyraźną ulgą, jak czytamy „w ostatnich kwartałach w samym rządzie ścierały się dwie koncepcje zagospodarowania aktywów, głównie akcyjnych, wartych obecnie ponad 160 mld zł (przypomnijmy, że za rządów Platformy Obywatelskiej połowę aktywów OFE, obligacyjną, wartą ponad 150 mld zł przeniesiono do ZUS)”. „Jedna koncepcja to przedstawiona przez premiera, prorynkowa, czyli fizyczne przekazanie aktywów Polakom. Drugi scenariusz – czarny dla gospodarki rynkowej - to wrzucenie wszystkiego do ZUS, co sparaliżowałoby spółki giełdowe i całą giełdę, a sama informacja o tym obniżyłaby wyceny spółek o kilkadziesiąt procent” - gazeta chwali Morawieckiego.
 
Dziennik jest również entuzjastyczny w związku z uruchomieniem w połowie roku Pracowniczych Planów Kapitałowych. „PPK ma na celu uaktywnić oszczędności Polaków. W dłuższym okresie, w ciągu najbliższych lat, mogątakże ożywić warszawską giełdę” – zauważa premier.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front