Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Strajk nauczycieli: Przyłączają się nauczyciele z "Solidarności". Poparcie innych organizacji związkowych i społecznych

znp.jpeg

Mimo zastraszania przez nauczycielską „Solidarność”, jej członkowie w całej Polsce przyłączają się do trwającego od poniedziałku strajku ZNP i FZZ.

Nie ma zaskoczenia, są możliwości dyscyplinowania niektórych” – skomentował kwestię ew. uczestnictwa członków „S”, jej przewodniczący Ryszard Proksa.

Mimo gróźb nauczyciele zrzeszeni w „Solidarności” przyłączają się do strajku m.in. w województwach: wielkopolskim, pomorskim, śląskim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, i kujawsko-pomorskim.

Szefowie regionalnych struktur „S” krytykowali postawę centrali. Izabela Lorenz-Sikorska, stojąca na czele struktur wielkopolskich, stwierdziła, że „ludzie są oburzeni tym, w jaki sposób podpisane zostało porozumienie [„S” z rządem], że to się odbyło bez konsultacji”. Lesław Ordon, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „S” nauczycieli oznajmił, że nie zamierza odwodzić swoich członków od udziału w akcji strajkowej.

Strajk nauczycieli trwa od poniedziałku. Jak dotąd solidarność wyraziły Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców, Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Komisja Dziennikarzy i Dziennikarek Inicjatywy Pracowniczej.

Społeczność

USRR