Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Polska: Zaostrzenie protestu inspektorów weterynaryjnych

Strajk

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministerstwo rolnictwa 40 mln zł. Pieniądze miały zostać przeznaczone na podwyżki, rząd nie wywiązał się jednak z obietnic. Pracownicy IW planują blokady dróg w całym kraju oraz głodówkę.

Blokady dróg mają się rozpocząć między 14 a 19 czerwca. Jeśli rząd nie zareaguje wywiązaniem się z obietnic, rozpocznie się protest głodowy.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na początku roku obiecało związkowcom reprezentującym inspektorów weterynaryjnych 40 milionów złotych na wzrost płac. Podwyżki miały zostać uruchomione w I kwartale. Wobec nie wywiązania się rządu z obietnicy w maju związkowcy wyznaczyli ultimatum - do 8 czerwca jednostki Inspekcji Weterynaryjnej miały otrzymać decyzję budżetową gwarantującą przyznanie środków finansowych na wzrost wynagrodzeń. Rząd zignorował ultimatum.

Pensje inspektorów weterynaryjnych pozostają niskie. W zależności od powiatu młodszy inspektor zarabia 2,5-3 tys. złotych brutto.

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008