Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Kraków: Prawicowy sadyzm wobec bezdomnych

bezdomni.jpg

Krakowski radny Łukasz Wantuch chce zakazać rozdawania żywności bezdomnym. Propozycja będzie głosowana podczas sesji rady w przyszłym miesiącu. Na celowniku radnego znalazła się akcja „Zupa na Plantach”.

Radny przygotował dwie uchwały. Pierwsza zmienia zapisy uchwały z 1997 r. dotyczące regulaminu korzystania z Plant Krakowskich, Błoń oraz parków Bednarskiego i Jordana. Wantuch chce dodać zapis, że na tych terenach nie można rozdawać żywności bez zgody administratora, spać na ławkach lub trawniku, żebrać i nagabywać o pieniądze. Druga samorządowi miesiąc na opracowanie przepisów, zgodnie z którymi osoby bezdomne mają otrzymywać posiłki, tylko wtedy kiedy pokażą zaświadczenie o tym, że wykonały prace społeczne. Radny chce również, aby organizacje charytatywne, które nie będą egzekwowały takich dokumentów, były pozbawiane dofinansowania z miejskiego budżetu.

W Polsce 33 tys. osób jest pozbawionych dachu nad głową. Większość z nich stała się bezdomnymi w wyniku zmian w prawie, które umożliwiły eksmisję z lokalu mieszkaniowego bez zapewnienia lokalu zastępczego.

Społeczność

dzierżyński