Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Polska: Kolejna śmiertelna ofiara wyzysku

Wyzysk

W lesie niedaleko Skoków, koło Wągrowca w Wielkopolsce odnaleziono zwłoki ukraińskiego robotnika. Ciało porzuciła kapitalistka, po tym jak nie udzieliła swojemu pracownikowi pomocy.

Mężczyzna pracował w zakładzie produkującym trumny niedaleko Nowego Tomyśla. Zwłoki znalazł leśniczy, który powiadomił policję. Po dokonaniu pierwszych czynności funkcjonariusze zatrzymali właścicielkę fabryki.

Policjanci ustalili, że w upalny dzień mężczyzna zasłabł w pracy i stracił przytomność. Gdy inni pracownicy zawiadomili właścicielkę, ta zabroniła wzywać karetkę pogotowia i nakazała wszystkim iść do domu. Potem okazało się, że nieprzytomny mężczyzna zniknął z terenu zakładu. Nie pojawił się także w domu, w którym mieszkał. W dziwnych okolicznościach zniknął również jeden z Ukraińców, który z nim mieszkał i pracował” – wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Burżujce postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi jej za to kara do 5 lat więzienia.

W hostelu w Łomży zatrzymano drugiego obywatela Ukrainy, który zbiegł po wypadku. Grozi mu kara za to, że znając okoliczności zdarzenia ukrywał się i zatajał informacje, utrudniając śledztwo.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse