Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

ONZ potępia obozy koncentracyjne Trumpa

Trump - rasizm

W amerykańskich obozach koncentracyjnych przebywa obecnie ok. 150 tys. ludzi (w tym dzieci celowo rozdzielone od rodziców). Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka, Michelle Bachelet, była lekarka i prezydent Chile, określiła warunki w obozach jako "szokujące".
 
 
"Jako pediatra, ale też jako matka i była szefowa państwa, jestem głęboko wstrząśnięta, że zmusza się dzieci do spania na ziemi w przepełnionych celach, bez wystarczającego dostępu do ochrony zdrowia i żywności, w bardzo złych warunkach sanitarnych" – mówiła Bachelet.
 
 
"Więzienie dziecka, nawet krótko i w dobrych warunkach, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla jego zdrowia i rozwoju. Pomyślcie o szkodach powodowanych w ten sposób każdego dnia. Nie można pozwolić, by trwała tak alarmująca sytuacja" – dodała. Stwierdziła, że "każde pozbawienie wolności migrantów i uchodźców powinno być ostatecznością i trwać najkrócej jak to możliwe". Apelowała również do amerykańskiej administracji o stosowanie takich środków kontroli migracji, które "nie pozbawiałyby wolności".
 
W specjalnym komunikacie ONZ precyzuje, że inspektorzy udokumentowali "liczne pogwałcenia i nadużycia wobec praw człowieka". Wymieniono m. in. bicie imigrantów, ich arbitralne więzienie oraz odbieranie im dzieci.

Społeczność

jednolity front