Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Białystok: Klechy chwalą bojówkarzy. Lewica protestuje przeciwko homofobicznym atakom

LGBT

Kiedy agresywni mężczyźni rzucali się z pięściami na, kler składał im wylewne podziękowania. Parafia Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku w cotygodniowej odezwie do wiernych złożyło „wyrazy uznania” bojówkarzom, którzy zaatakowali uczestników Marszu Równości. W wyniku sobotniego ataku ponad 50 uczestników Marszu odniosło ciężkie obrażenia.

Jako kapłani posługujący w naszej parafii, składamy wyrazy uznania i podziękowania tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie, w jakikolwiek sposób włączyli się w obronę wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich, chroniąc nasze miasto, zwłaszcza dzieci i młodzież przed planową demoralizacją i deprawacją. Niech wam Bóg wynagrodzi i błogosławi wszelkie dalsze dobre poczynania” – piały klechy z Parafii Św. Jadwigi Królowej w odezwie.

Klerykalne podburzanie przeciwko Marszowi Równości trwało kilku tygodni. „Powtarzamy za kardynałem Stefanem Wyszyńskim ''Non possumus'' – nie możemy się na to zgodzić! Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne” – mówił arcybiskup metropolita podlaski Tadeusz Wojda w orędziu 7 lipca.

Na najbliższą sobotę na godz. 14:30 Lewica Razem, SLD i Wiosna planują w Białymstoku demonstrację przeciwko ubiegłotygodniowemu atakowi. „Zaatakowano konkretnych ludzi: osoby LGBT i ich sojuszników. Nie żadną ''ideologię'', ale ludzi z krwi i kości. Tak właśnie kończy się homofobiczna szczujnia prorządowych mediów i prawicowych polityków” - napisała LR. W planowanej demonstracji nie weźmie udziału PO.

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna