Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Polska: Protestuje załoga d. Huty Sędzimira

Strajk

Załoga zakładu ArcelorMittal w Krakowie (d. Huta Sędzimira) protestuje przeciwko zawieszeniu pracy stalowni. Dzisiaj w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w tej sprawie demonstracja. Planowany jest również strajk ostrzegawczy.

Uważamy, że decyzja, którą podjął zarząd ArcelorMittal, o czasowym zawieszeniu pracy i ograniczeniu produkcji jest błędna. Dlatego zdecydowaliśmy o powołaniu komitetu protestacyjno-strajkowego” – mówił Krzysztof Wójcik, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników ArcelorMittal Poland, krakowskiej „Gazecie Wyborczej”.

W środę pod polską siedzibą AMP w Dąbrowie Górniczej odbędzie się wiec protestacyjny. Z hutnikami będą się solidaryzować m.in. górnicy i wytwórcy części samochodowych.

Piec ma zostać wyłączony 1 września, a 1200 robotników zostanie wysłanych na postojowe. Zatrudnieni mogą liczyć na około 60% normalnej stawki.

Obecnie chodzi nam o to, aby pokazać, że nie jest nas 50 osób, ale że to setki, tysiące pracowników, którzy zostaną na lodzie przez błędne, naszym zdaniem, decyzje zarządu. Domagamy się od zarządu spotkania w ciągu siedmiu dni i jasnej informacji, jakie są plany spółki. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, by otrzymać pomoc. Apelowaliśmy do rządu, polityków opozycji, posłów, prezydenta Krakowa, premiera, europosłów, ale wciąż nie wiemy, na czym stoimy” – zaznacza Wójcik.

Społeczność

1917 rev