Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 79 gości.

PLL LOT: Zamordysta Milczarski znowu prezesem

LOT

Ogłoszono wyniki konkursu na nowego prezesa LOT-u. Zwyciężył stary prezes Rafał Milczarski, którego odejścia domagali się związkowcy.

Kadencja Milczarskiego skończyła się w lipcu. Wsławił się konfliktem z pracownikami, którego następstwem był strajk w październiku i listopadzie 2018 r. Milczarski wówczas zwolnił dyscyplinarnie 67 stewardess i pilotów, z czego musiał się następnie wycofać. Ostatecznie w 2019 r. pracownicy wywalczyli podwyżki.

Ponowny wybór Rafała Milczarskiego na prezesa PLL LOT pokazuje antypracownicze oblicze PiS-owskiego rządu. Milczarski zasłynął przede wszystkim z masowych zwolnień dyscyplinarnych, braku dialogu z załogą, arogancji i buty wobec związków zawodowych. Swoją polityką doprowadził do strajku, który próbował brutalnie spacyfikować” – komentuje Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związkowej Alternatywy, zaangażowany w ubiegłoroczny spór w LOT. – „Milczarski rozpowszechnia też w firmie umowy niestandardowe, choć Kodeks pracy jasno mówi, że gdy jest określone miejsce pracy, czas pracy i podległość służbowa, to powinny być etaty. Z całą pewnością ponowny wybór Milczarskiego na prezesa firmy stanowi bardzo zły sygnał dla całego polskiego rynku pracy, tym bardziej, że PLL jest nadzorowany bezpośrednio przez premiera.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse