Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 95 gości.

Rzeczniczka SLD: "Propozycje PiS inspirowane programem wyborczym Lewicy"

lewizna.jpg

Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska stwierdziła, że inspiracją dla przedstawionych na konwencji PiS propozycji dot. rynku pracy i polityki społecznej była sierpniowa konwencja programowa lewicy.
 

Cieszymy się, że konwencja programowa lewicy była już 24 sierpnia, bo zarówno dla PO, jak i dla PiS okazaliśmy się inspiracją, jeżeli chodzi o rozwiązania w polityce społecznej czy rynku pracy” - stwierdziła rzeczniczka SLD.
 

Propozycja PiS dotycząca wzrostu płacy minimalnej to kopia z programu lewicy, co więcej, to nawiązanie do propozycji Fransa Timmermansa, który w kampanii do PE postulował europejską płacę minimalną na mniej więcej takim właśnie poziomie” - podkreśliła.
 

Żukowska zauważyła również, że „kwestia ZUS dla przedsiębiorców - liczonego proporcjonalnie, a nie ryczałtowo - też jest podebrana z programu lewicy. Oczywistym jest, że trzeba to zmienić, jeżeli jednocześnie podwyższamy płacę minimalną.
 

Sprawa emerytur jest rozwiązana fatalnie: 13 i 14 emerytura to w przypadku emerytur najniższych nadal w skali roku głodowe emerytury” - powiedziała. Podkreśliła, że lewica zamierza wprowadzić „gwarantowaną emeryturę minimalną”. „Nikt nie będzie miał emerytury niższej niż 1600 złotych na rękę. Wszystkie wyższe emerytury będą zachowane i waloryzowane, a wysokość emerytury minimalnej będzie rosła wraz z płacą minimalną” - stwierdziła.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse