Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Francja: Reżim Macrona skazuje trzech turystów za "lewacką literaturę"

francja.gif

Francuska policja zatrzymała trzech niemieckich turystów, w wieku od 18 do 22 lat, pod zarzutem „uczestnictwa w grupie mającej na celu dokonanie zniszczeń i przemocy”. Policja zatrzymała Niemców, gdy ci stali obok swojego samochodu na drodze pod Biarritz, gdzie odbywał się szczyt Grupy G7. Uznano ich za nielegalne„zbiegowisko” i postawiono przed sądem w trybie natychmiastowym.

Dowodem „uczestnictwa w grupie mającej na celu dokonanie zniszczeń i przemocy” miała być broń i dwie „lewackie książki”. Okazało się, że żadnej broni nie było. Sąd skazał turystów na dwa lata i trzy miesiące więzienia, dostali również pięcioletni zakaz przebywania we Francji.

Turystów rozdzielono, wsadzono do różnych więzień i zakazano kontaktu z rodzinami. Ich znajomi, którzy zdążyli dojechać do Hiszpanii, dowiedzieli się o masowych aresztowaniach we Francji i zaalarmowali rodziny więźniów. Apele w ambasadzie Niemiec w Paryżu i u deputowanych okazały się bezskuteczne. Rodziny dowiedziały się, że 2 września minął termin odwołania, co oznacza, że skazani muszą odsiedzieć cały wyrok.

Społeczność

future2