Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Robotnicy przygotowują się do strajku w Amazonie

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

Związkowcy Inicjatywy Pracowniczej w Amazonie wysłali do mediów oświadczenie, w którym informują, że do tej pory w trwającym referendum strajkowym zagłosowało prawie 5 tys. pracowników koncernu (ponad 30% uprawnionych do głosowania). Referendum trwać będzie do momentu, w którym frekwencja przekroczy 50%.

Zebranie tak dużej ilości głosów świadczy o dużej determinacji pracowników. Nasza mobilizacja spotkała się z reakcją Amazon. Wprowadził w życie jedną z propozycji związków: zwiększył minimalną ilość godzin, które trzeba przepracować, aby podlegać ocenie za wydajność. Dzięki temu będziemy pracować pod mniejszą presją. Zmiana ta nie jest jednak wystarczająca” – pisze IP w komunikacie.

Amazon dąży do osiągnięcia globalnego monopolu, a stosowane przez korporację praktyki są upowszechniane na rynku pracy. Polska jest dla Amazona atrakcyjna ze względu na położenie geograficzne, antypracownicze prawo, w tym restrykcyjne prawo do strajku, oraz wciąż tanią siłę roboczą. Ustalając wysokość wynagrodzeń Amazon bierze pod uwagę dane o zarobkach lokalnych pracowników fizycznych, ale nie zyski, które wytwarzamy. W ten sposób pogłębia globalne nierówności” – czytamy w oświadczeniu.

Zarabiamy 1/3 stawki w Niemczech, mimo że wykonujemy tę samą pracę, a paczki wysyłamy do Niemiec (…) Zresztą to również dzięki naszej pracy założyciel firmy, Jeff Bezos, zarabia w sekundę tyle, co my w trzy miesiące” – podkreślają robotnicy.

Trwa publiczna zbiórka na fundusz strajkowy w Amazonie. Pieniądze wpłacić można pod adresem: https://zrzutka.pl/tt4znt.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia