Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 50 gości.

Rożawa: Kurdowie wchodzą w sojusz z Syrią przeciwko tureckiej inwazji

Rożawa - solidarność

Kurdowie pozostawieni przez Amerykanów na pastwę tureckich ludobójców zawarli porozumienie z rządem w Damaszku. Nie oznacza to, że autonomiczna Rożawa przejdzie pod całkowitą kontrolę syryjskiego rządu centralnego. Porozumienie ma charakter czysto wojskowy, dot. ochrony granicy państwowej Syrii i nie oznacza zmiany władzy w Rożawie.

Syryjska Armia Arabska ma zająć stanowiska na granicy między Ras al-Ajn (kurd. Sere Kanije) i Al-Malikijją (Dajrik) oraz między Kamiszlo a Tall Abjad (kurd. Gire Spi). Nie będzie natomiast obecna obecna w głębi Rożawy, gdzie sprawy bezpieczeństwa, obronności i porządku nadal mają zajmować się władze autonomiczne.

Strona kurdyjska żąda, aby jeńcy z Państwa Islamskiego, którzy obecnie znajdują się w aresztach i więzieniach w Rożawie zostali wysłani z powrotem do krajów pochodzenia (państwa europejskie nie chcą przyjmować swoich obywateli-terrorystów) lub osądzeni przez trybunał międzynarodowy.

Dowództwo Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) (kontrolowanego przez Ludowe Jednostki Obrony) nazywa porozumienie z al-Asadembolesnym”. „- Jeśli musimy wybrać między kompromisem a ludobójstwem naszego ludu, z pewnością wybierzemy życie naszego ludu” – powiedział dowódca SDF Mazlum Kobani.

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci