Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

11 XI: Lewica przemaszerowała przeciw faszyzmowi

Antyfaszyzm

11 listopada na warszawskim pl. Unii Lubelskiej odbył się więc antyfaszystowski zorganizowany przez Koalicję Antyfaszystowską, Akcję Demokracja, Antyfaszystowską Warszawę, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Studencki Komitet Antyfaszystowski oraz przestrzeń inicjatyw „Syrena”. Po wiecu 12 tysięcy antyfaszystów przemaszerowało na pl. Trzech Krzyży.

Akcja Demokracja przybyła z banerem i portretami lewicowych działaczy: Ireny Sendlerowej, Marka Edelmana, twarzami Dąbrowszczaków. Demonstranci nieśli transparenty z hasłami: „Za wolność waszą i naszą”, „Za przyszłość waszą i naszą”, „Faszyzm = wymieranie”, „Precz z homofobią”, „Precz z faszyzmem”, „Solidarność naszą bronią”. Działacze młodzieżówki PPS przybyli z czerwonymi sztandarami, śpiewając pieśni rewolucyjne.

Marsz odbył się pomimo prób zastraszenia organizatorów. W ubiegłym tygodniu warszawscy działacze antyfaszystowscy, m.in. Piotr Ciszewski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów i Michał Goworowski ze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, otrzymali telefony od osób podających się za agentów ABW.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów