Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

WZZ "Sierpień 80": P O P A R C I E dla protestu pracowników Huty im. Sendzimira

WZZ "Sierpień 80"

Poniżej publikujemy oświadczenie WZZ „Sierpień 80” wyrażające poparcie dla robotników Huty im. Sendzimira (należącej do ArcelorMittal). O proteście hutników i napływających do nich wyrazów solidarności informowaliśmy na naszym portalu: http://1917.net.pl/node/23901.

*****************************************************************************************************
 
Katowice, 21 listopada 2019 roku
 
P O P A R C I Edla protestu pracowników Huty im. Sendzimira
przed Urzędem Wojewódzkim w Krakowie
 
Komisja Krajowa Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” wyraża pełne poparcie dla dzisiejszej pikiety pracowników Huty Sendzimira w Krakowie. Wyrażamy solidarność z protestem, który odbywa się przed Małopolskim Urzędem Wojewódzkim.

Trzy dni temu górnicy zrzeszeni w WZZ „Sierpień 80” protestowali razem z Wami przed bramą główną krakowskiej huty. Dziś nie możemy być fizycznie z Wami, gdyż uczestniczymy w innym również dla nas bardzo ważnym wydarzeniu – w obchodach pamięci o 23 górnikach pomordowanych 13 lat temu w jednej z największych katastrof górniczych, w kopalni „Halemba” w Rudzie Śląskiej. Wyrażamy jednak swoją gotowość do wsparcia kolejnych działań protestacyjnych jeśli decyzja o nich zapadnie.

Hutnicy! Górnicy z WZZ „Sierpień 80” zawsze wspierają protesty innych grup zawodowych i społecznych. W imię solidarnej walki i jedności świata ludzi pracy. Wsparcie Waszej walki jest tym istotniejsze, że walczymy w jednej sprawie. Koncern ArcelorMittal jest znaczącym odbiorcą surowca, który produkujemy w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wygaszenie wielkiego pieca i stalowni Huty im. Sendzimira, w sposób oczywisty uderzy także w działalność JSW.

Protest przeciwko decyzji międzynarodowego koncernu o wygaszeniu pieca to protest w obronie tysięcy miejsc pracy, możliwości zarobkowania i utrzymania swoich rodzin. To też protest, który odbywa się przeciwko wszystkiemu temu złemu, co przyniosła gangsterska prywatyzacja Polskich Hut Stali i wyprzedaży za grosze hutnictwa w Polsce. To też krzyk sprzeciwu wobec bezmyślnej polityce biurokratów Unii Europejskiej. Tej samej Unii, która zrodziła się z Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, a dziś zachowuje się jak wyrodna matka i wypiera się tej stali i tego węgla. I to tylko po to by cudze dzieci bawić, a więc sprowadzać kontenerami gotowe wyroby z Azji, stal i „ruski” węgiel. Bo polityka klimatyczna? W Azji i Rosji wcale się nie przejmują europejską polityką klimatyczną, bo nie muszą. Łamane są tam wszelkie zasady ekologii, a środowisko jest dewastowane.

Nie ma zgody na niszczenie hutnictwa i górnictwa w Polsce! Nie ma zgody na niszczenie miejsc pracy w Polsce! Popieramy i wspieramy duchem dzisiejszy protest pracowników Huty Sendzimira w Krakowie. Ludzie pracy działać muszą razem! Przesyłając związkowe pozdrowienie, głęboko wierzymy w sens i w powodzenie Waszej walki. Naszej wspólnej walki!

BOGUSŁAW ZIĘTEK
Przewodniczący WZZ „Sierpień 80”

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

CAPITALIST