Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Warszawa: Neonaziści zaatakowali działaczy "Food not Bombs"

Antyfaszyzm

Do neonazistowskiego ataku doszło w niedzielę 22 grudnia, około godziny 20:20. Działacze anarchistycznej akcji „Food not Bombs”, rozdający bezdomnym posiłki przy głównym wejściu do stacji metra Centrum, zostali zaatakowani przez trzech neofaszytów.

Oblano nas gazem, poszarpano oraz zwyzywano. Dlaczego? Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i Hitlera (sic!) dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów. Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to jak neo-naziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze” – opisali zajście członkowie „Food not Bombs” na portalu Facebook.

Policja zatrzymała już w tej sprawie szesnastolatka. Zidentyfikowała ona również drugiego uczestnika w wieku 22 lat. Trwa ustalanie tożsamości trzeciego mężczyzny.
 
 
Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy” – zapewnili anarchiści.

Społeczność

BLOOD