Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Oświadczenie Komitetu Centralnego Partii Tude Iranu

Tudeh_2017.bjpg_.jpg

Oświadczenie Komitetu Centralnego Partii Tude Iranu: Pilna potrzeba wzmożenia wysiłków w celu zachowania pokoju w regionie i stawienia czoła awanturniczej i niebezpiecznej polityce imperializmu USA!
 
Według globalnych agencji prasowych Qasem Soleimani, dowódcy Sił Quds irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej [IRGC]; Abu Mahdi al-Mohandis, [szef Kataib Hezbollah i] zastępca dowódcy Ludowych Sił Mobilizacji Iraku; a także wielu Irańczyków, Irakijczyków i Libańczyków w tym samym konwoju, zginęło w nalocie w pobliżu lotniska w Bagdadzie. Zabójstwo Qasema Soleimaniego na rozkaz prezydenta [USA] Donalda Trumpa, wyraźnie naruszając narodową suwerenność Iraku i wszelkie prawa międzynarodowe, może niewątpliwie stanowić śmiertelne zagrożenie dla regionu.
 
Ali Chamenei, Najwyższy Przywódca reżimu w Iranie, wydał komunikat w związku z tym incydentem, w którym ogłosił trzy dni publicznej żałoby w kraju i stwierdził: „Surowa zemsta czeka przestępców, których brudne ręce są skażone jego [Soleimaniego] krwią i krwią innych męczenników zeszłej nocy.”
 
Adel Abdul Mahdi, premier Iraku, potępił zabójstwa Qasema Soleimaniego i Abu Mahdiego al-Mohandisa, a w swoim oświadczeniu uznał nalot na lotnisku w Bagdadzie za „wrogą akcję” i naruszenie integralności terytorialnej tego kraju - co mogłoby doprowadzić do wojny w Iraku, regionie i na świecie. IRGC ostrzegł również w oświadczeniu, że zabicie Qasema Soleimaniego podczas ataku USA „wbrew jego zamiarom i celom” otworzy nowe fronty przeciwko Stanom Zjednoczonym i Izraelowi w regionie i na całym świecie.
 
W ostatnich miesiącach Partia Tude Iranu stale i często ostrzegała przed ryzykiem awanturniczej polityki imperializmu Stanów Zjednoczonych i jego sojuszników - w tym reakcyjnego rządu Arabii Saudyjskiej i rasistowskiego rządu Izraela - a także nieroztropnej i interwencjonistycznej polityki reżimu irańskiego w regionie, w tym w Iraku i Libanie, które w ostatnich miesiącach były świadkami powszechnych protestów społecznych przeciwko ingerencji zagranicznej, w szczególności ingerencji reżimu irańskiego.
 
Partia Tude Iranu, potępiając ten akt terroryzmu administracji Trumpa - co świadczy o jej [administracji Trumpa] rażącym braku poszanowania prawa międzynarodowego - uważa, że należy podjąć wszelkie wysiłki, aby zapobiec eskalacji kryzysu w regionie i zwiększaniu napięć w kierunku niebezpiecznych konfliktów zbrojnych.
 
Qasem Soleimani,dowódca Sił Quds irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, zamordowany przez AmerykanówQasem Soleimani,dowódca Sił Quds irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, zamordowany przez AmerykanówTrzeba także zaznaczyć, że wojna i konflikty militarne w regionie przyniosą korzyść tylko najbardziej reakcyjnym i anty-ludowym siłom w regionie i na całym świecie i będą sprzeczne z interesami narodu i ludzi pracy. Akcja administracji Trumpa ma miejsce, gdy jest on u progu procesu impeachmentu w Senacie USA za nadużycie władzy; a Amerykanie weszli w rok wyborczy. W Iranie nasz lud - doskonale zdając sobie sprawę z katastrof, które wojna przyniosła naszej ojczyźnie w przeszłości - zawsze martwi się perspektywą kolejnej wojny. Rozwój sytuacji kryzysowej i sytuacji wojennej w Iranie - w momencie, gdy ruch ludowy narastający w ostatnich miesiącach stanowił poważne wyzwanie dla reżimu teokratycznego - zostanie wykorzystany jako pretekst do zaostrzenia atmosfery represji i terroru w Iranie. Sytuacja nadzwyczajna w kraju doprowadzi do zaostrzenia i utrudnienia warunków wyrażania opinii, a także do zaostrzenia ich konsekwencji. W przeciwieństwie do poglądów sił, takich jak monarchiści i PMOI - którzy działają jako agenci administracji Trumpa i domagają się amerykańskiej interwencji wojskowej przeciwko naszej ojczyźnie, - [nasza partia uznaje, że] nasilenie konfliktów zbrojnych z pewnością zaszkodzi ludom Iranu i Iraku bardziej niż komukolwiek innemu; tym ludom, którzy od lat są głównymi ofiarami polityki sił reakcyjnych i imperializmu Stanów Zjednoczonych.
 
Partia Tude Iranu wzywa wszystkie postępowe, miłujące wolność i pokój siły Iranu, regionu i całego świata, do wzmożenia wysiłków na rzecz mobilizacji światowej opinii publicznej przeciwko eskalacji napięć oraz niebezpiecznym i śmiertelnym konfliktom zbrojnym w regionie. Reakcyjnym i antyludowym przywódcom reżimu rządzącego w Iranie oraz rządowi USA nie powinno się pozwolić, by po raz kolejny pogrążyły region Bliskiego Wschodu w ogniu i krwi kolejnej katastrofalnej wojny. Ogromne znaczenie ma walka o zachowanie pokoju i powstrzymanie sił podżegających do wojny w regionie Bliskiego Wschodu w celu obrony interesów irańskiego ludu pracującego i narodu.
 
Komitet Centralny Partii Tude Iranu
3 stycznia 2020 r.

https://www.tudehpartyiran.org/en/news/4657-statement-of-the-central-committee-of-the-tudeh-party-of-iran-the-urgent-need-to-intensify-efforts-to-preserve-peace-in-the-region-and-confront-the-adventurous-and-dangerous-policies-of-us-imperialism

Społeczność

dzierżyński