Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Rybnik: Strajk w WSS nr 3

Strajk

Załoga Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku ogłosiła, że 13 lutego przystąpi do strajku. Pracownicy domagają się podwyżki 350 zł dla wszystkich pracowników szpitala (o równowartość wzrostu płacy minimalnej).

W 2018 roku rybniccy lekarze strajkowali, żądając wzrostu ich wynagrodzeń. Udało im się wynegocjować porozumienie, wg którego pensje miały wzrosnąć w sumie o 1200 zł, przy czym podwyżki zostały rozłożone na trzy raty. Postulaty zrealizowano jedynie częściowo – pensje wzrosły w dwóch ratach w sumie o 800 zł.

Tym razem lekarze walczą wraz z innymi pracownikami szpitala (pielęgniarkami, położnymi, pracownikami administracyjnymi itd.) o wzrost płac całej załogi.

Apelujemy do Was o dokładne wczytywanie się w komunikaty!!! Nie ma mowy o jakimś ukrywaniu czegoś, a tym bardziej przypisywaniu nam nielogicznych intencji!!! Bądźmy jednym i nie dzielmy się po raz kolejny na ważniejszych i mniej ważniejszych. Nasza energia idzie w kierunku dobra dla wszystkich pracowników!!” – zaapelowało MOZ NSZZ Solidarność WSS nr 3 w Rybniku do pracowników szpitala.

Organizatorzy zapewniają, że w dniu strajku wykonywane będą planowane operacje i zabiegi ostre, pracować będzie również oddział pediatryczny i oddział udarowy.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN