Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Komunistyczny Związek Kobiet: Wolność z oporem kobiet, które odważyły się walczyć

KBDH.png

Pozdrowienia z Rożawy, ziemi, którą z wsparciem państw imperialistycznych ciągle atakuje faszystowskie państwo tureckie, i której każdy cal bronimy za wszelką cenę. Tysiąc pozdrowień dla tych, które stworzyły i bronią 8 marca – Dzień Kobiet Pracujących.

Podczas gdy patriarchalny system wciąż wyzyskuje kobiety, od Chile po Haiti, Algierię, Liban, Kazachstan, Boliwię i Turcję, miliony z nich wyszło na ulicę z tańcem #LasTesis, który stał się symbolem oporu na całym świecie.

Kolejne rebelie wybuchy w Iraku, Iranie i innych krajach Bliskiego Wschodu. Kobiety bez wahania stanęły w pierwszym szeregu tych walk pod swoimi sztandarami i ze swoimi postulatami. Jest jeszcze Rożawa… inwazja faszystowskiego państwa tureckiego na Rożawę trwa. Ten atak jest wymierzony przede wszystkim w kobiety.

Jesteśmy kobietami, które miały odwagę walczyć z ciemnymi siłami ISIS i tureckiego faszyzmu. Jesteśmy kobietami, które dokonały rewolucji w Rożawie, i które będą bronić tej ziemi i każdej ulicy. Obronimy się i nie oddamy zwycięstwa wrogowi. Rewolucja w Rożawie zwycięży nad okupantami. Jako Komunistyczny Związek Kobiet (KKB) będziemy stale bronić Rewolucji w Rożawie razem z naszymi towarzyszami w okopach.

Każdego dnia przynajmniej trzy kobiety i osoby LGBT+ są zabijane, a ich prawa są nadal łamane. Wszelkie prawa kobiet w każdej dziedzinie są blokowane. Kobiety kurdyjskie, które przez stulecia były uciskane z powodów narodowościowych są dodatkowo uciskane z powodu swojej płci, ale nie poddają się w tej walce., chociaż kurdyjskie polityczki są aresztowane i wola narodu kurdyjskiego, w szczególności kobiet, jest deptana.

Razem, nie indywidualnie, zmiażdżymy ten system tworząc zjednoczony front walki kobiet przeciwko państwu policyjnemu i okupacji, migracji, zbrodni na kobietach, krzywdzie dzieci, opresji, przemocy i masakrom oraz zastraszaniu i zwalnianiu kobiet z pracy.

My, bojowniczki Komunistycznego Związku Kobiet, będziemy piękne i wolne dzięki oporowi i odwadze walki Meral, Sefagul, Sakine, Serpil, Sibel, Mercan, Aynur, Ceren and Sarya’i (imiona poległych bojowniczek KKB – przy. WR).

Powtarzamy, że organizacja jest nasza siłą, nasza organizacja to nasza wolność. Wzywamy wszystkie kobiety do walki w szeregach TKP-ML KKB, przeciwko wszystkim instytucjom patriarchalnego systemu.

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008