Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Sąd Okręgowy w Warszawie: Strajk w LOT był legalny

paragraf.jpg

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że prezes PLL LOT Rafał Milczarski nie miał racji, uznając za nielegalny strajk zorganizowany przez pracowników przewoźnika w 2018 r. Tym samym ukazana została kłamliwość medialnej akcji propagandowej, która jesienią 2018 miała na celu przekonanie opinii publicznej, że związkowcy działają nielegalnie.

Sąd po raz kolejny i ostatni uznał, że akcja była legalna” – powiedział mecenas Karol Sadowski, pełnomocnik pracowników. – „Wszelkie działania podejmowane przez związki w PLL LOT, w tym wystąpienie pracowników, którym zarzucano nielegalność, były zgodne z prawem” – dodał.

Strajk w PLL LOT trwał od 18 października do 1 listopada. 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych w trakcie strajku. LOT brał w leasing samoloty innych firm razem z załogami, aby zredukować liczbę odwoływanych lotów. Ostatecznie firma musiała spełnić podstawowy postulat strajku: przywrócenie do pracy działaczki związkowej Moniki Żelazik, która została nielegalnie zwolniona w czerwcu 2018 r.

Społeczność

LENIN