Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Inicjatywa Pracownicza broni pracowników w czasie pandemii

inicjatywa_pracownicza_logo.jpg

OZZ Inicjatywa Pracownicza opublikował specjalny komunikat ws. pandemii koronawirusa. „Pandemia obnażyła słabość zabezpieczenia osób pracujących. Wskazywane przez nas od lat patologie, takie jak niskie płace, zatrudnienie na umowy śmieciowe, outsourcing i zapaść usług publicznych dają o sobie znać, skazując nas na dodatkowe ryzyka. Oczekujemy od władz publicznych sprawiedliwego rozłożenia kosztów społecznych epidemii” – czytamy w oświadczeniu.

Lokalne komisje IP w różnych zakładach pracy musiały już interweniować w sprawie zapewnienia środków czystości dla pracowników (m.in. w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie i w Avon Distribution Poland). Związek żąda od zarządu magazynów Amazona w Polsce informacji o tym, w jaki sposób zapewnione zostanie bezpieczeństwo robotników na wielkich halach.

IP wezwała do zamknięcia dużych zakładów pracy, których produkcja nie jest absolutnie niezbędna. Tam, gdzie jest to niemożliwe, związkowcy postulują wprowadzenie pracy w systemie dyżurów.

Związek w swoim oświadczeniu sprzeciwił się kierowaniu pomocy publicznej wyłącznie do przedsiębiorców i pozostawianiu pracowników swojemu losowi. IP przypomina o robotnikach, którzy nie mogą pracować z domu oraz zatrudnionych na umowach śmieciowych, którym grozi utrata wynagrodzenia.

OZZ IP udostępnił poradnik, w którym informuje o prawach przysługujących pracownikom w razie czasowego lub stałego zamknięcia zakładu pracy.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN - rocznica