Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Wielkopolska: Robotnicy walczą z kapitalistami i koronawirusem

Strajk

Pracownicy centrum logistycznego Amazona w wielkopolskich Sadach wysłali do kierownictwa zakładu list, w którym apelują o wstrzymanie prac.

Niejednokrotnie pisaliśmy o poziomie przemęczenia i zniszczenia organizmów pracowników Amazon, co potwierdzają biegli sądowi oraz lekarze. Magazyn pracuje 7 dni w tygodniu. Zatrudnione są w nim osoby młode (mogące być nosicielami), w średnim wieku oraz starsze (w tym emeryci), które są narażone na tragiczne skutki COVID-19. Zdecydowana większość pracowników jest dowożonych autobusami pracowniczymi, w których podróżują w jedną stronę nawet 2 godziny, co dodatkowo podkreśla skalę zagrożenia i jego zasięg terytorialny, wykraczający znacznie poza granice województw, w których ulokowane są magazyny” – stwierdził Grzegorz Cisoń z Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Amazon Polska.

Pracownicy mają ze sobą kontakt nie tylko w czasie pracy, korzystając z tych samych sprzętów, ale również w przerwie na palarniach, stołówkach, w szatniach, na korytarzach, odbijając w tym samym czasie karty pracy na zegarach itd.” – zaznaczył Łukasz Budzyński z Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Amazon Polska. „Należy także zauważyć, że pracownicy mają bezpośredni kontakt z towarami oraz kierowcami z całej Europy dostarczającymi towar z całego świata” – dodał.

Wyrażamy ogromne zatroskanie o zdrowie i życie pracowników Amazona, ich rodzin, znajomych oraz mieszkańców miast i wsi, z których pochodzą. Jak powszechnie wiadomo, służba zdrowia w Polsce nie jest przygotowana na leczenie dużej ilości potencjalnych pacjentów cierpiących na skutki COVID-19. Dlatego na pierwszym miejscy należy postawić działania profilaktyczne i zapobiegające zarażeniom”- napisała Inicjatywa Pracownicza w oświadczeniu.

Podobne głosy słychać w fabryce pojazdów Solaris, gdzie przed epidemią odbył się strajk ostrzegawczy.

Są głosy, by produkcję wstrzymać. Staramy się ludzi uspokajać. Szefostwo także sprawdza możliwości techniczne mierzenia temperatury każdemu pracownikowi” – stwierdził Wojciech Jasiński z Konfederacji Pracy.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Lenin 666