Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Włochy: Kubańska brygada medyczna w epicentrum pandemii

medycyna - stetoskop i skalpel

Kubańska brygada medyczna, która w sobotę wyruszyła do Włoch z Hawany, aby zwalczać wybuch COVID-19 we włoskim regionie Lombardii, wylądowała w niedzielę na lotnisku w Mediolanie.

Grupa 52 specjalistów, w tym 36 lekarzy, 15 pielęgniarek i specjalisty ds. logistyki, została przyjęta przez kubańskiego ambasadora we Włoszech José Carlosa Rodrígueza.

Kubańczycy, należący do Międzynarodowego Kontyngentu im. Henry'ego Reeve'a, są wysoko wykwalifikowani i mają doświadczenie w walce z epidemiami, takimi jak Ebola w Afryce. Pomogą swoim kolegom z Lombardii, którzy pracują w ekstremalnych warunkach i w przepełnionych szpitalach z powodu szybkiego wzrostu liczby poważnych przypadków. Kubańczycy będą wykonywać swoją pracę w nowo wybudowanym szpitalu polowym w miejscowości Crema.

To szósta brygada medyczna, którą wysłano do walki z COVID-19. Wcześniej wysłano brygady do Surinamu, Nikaragui, Wenezueli oraz na Grenadę i Jamajkę. Ponadto w ramach współpracy medycznej Kubańczycy są obecni w 37 krajach dotkniętych epidemią. Jak dotąd żaden „medyczny internacjonalista” nie zachorował.

Społeczność

front